Kıbrıs'ta Yeni Otel Projesi


KIBRIS'TA YENİ OTEL PROJESİ

İş dünyasının önde gelen isimlerinin başarı hikayelerini ekrana taşıyan Arka Koltuk, Alarko'nun ikinci kuşak temsilcisi Leyla Alaton'u ağırladı. Alaton, yeni yatırım planlarını, kadın sorunlarına bakışını, sosyal medya merakını anlattı, gençlere iş tavsiyeleri verdi. Ayrıca Fethiye Hillside ile ilgili güzel bir müjdeyi paylaştı.

Leyla Alaton'u tanımlayacak çok sıfat var. Alarko'nun ikinci kuşak temsilcisi, girişimci, sivil toplum gönüllüsü, kadın hakları savunucusu, iki erkek çocuk annesi... Ayrıca sosyal medyayı etkin kullanan iş insanlarından biri. NTV'deki Arka Koltuk programında Berfu Güven'in sorularını yanıtlayan Alaton, 4 ay önce kaybettiği babasının ardından holdingde nelerin değiştiğiyle başlıyor söze: "Burada değilmiş gibi gelmiyor. Sanki bir seyahatte.. Odasını olduğu gibi tutuyoruz" diyor ve bir yandan da hiçbir şeyin değişmediğini, zaten profesyoneller tarafından yönetilen bir holding olduklarını vurguluyor. İshak Alaton'un kızı olmanın hem çok büyük şans, hem de zorlayıcı bir durum olduğundan bahseden Alaton, "Çıtası çok yüksekti. Hep mükemmeliyetçiliği aradığı için benden de onu beklerdi. Hatalarımı tekrar etmemeyi, hatalarımdan öğrenmemi isterdi" diye konuştu.

Alarko'nun daha çok halkla ilişkiler ve tanıtım yönüyle ilgilenen Alaton'un şu sıralar zamanının büyük bölümünü Alvimedica alıyor. "Babamın 80 yaşında kurduğu tıbbi cihaz şirketi. Girişimci ruhunun 80 yaşında bile ne kadar aktif olduğunu gösteriyor. Teknoloji ağırlıklı ürünlerin de Türkiye'den ihraç edilebileceği düşüncesiyle bu şirketi kurdu. Teknolojisini İtalya'dan almış olduğumuz stent, katater ve balon üretiyoruz. Özellikle diyabet hastalarına özel bir stent var. Onu üreten şirketi de bünyemize kattık. Onun teknolojisini şimdi Çatalca serbest bölgedeki fabrikaya taşımakla uğraşıyorum”

TEMELİ ATIYORUZ
60 yıllık Alarko bugün 5 sektörde, 24 kuruluş ve 7 bin çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Bu sektörlerden biri de turizm. Leyla Alaton'un bir müjdesi var. Kalite çıtasını sürekli yükselten Fethiye Hillside ile ilgili: "Kıbrıs'ta bir otel projemiz var. Hillside'ın artık Fethiye sınırları dışına çıkma zamanı gelmişti. Temeli atmak üzereyiz."

İlk parasını 13-14 yaşlarında babasıyla gittikleri fuarlarda stantta durup satış yaparak kazandığını söyleyen Alaton, gençlere de lise yıllarından itibaren yaz tatillerinde bir ay staj yapmalarını ve iş hayatını öğrenmeye başlamalarını tavsiye ediyor: "Eğitimleri bitince hemen çalışmaya başlasınlar. Benim zamanımdaki gibi bir-iki lisan bilince öne çıktığın bir dünya yok artık. Mutlaka farklı oldukları bir alan olmalı. Mesela şu an Türkiye'de Çince, Japonca, Rusça bilmek çok fark yaratır."

Sosyal medyadaki aktifliğini ise şu sözlerle anlatıyor: "8'inci viteste yaşayan bir insanım. Benim tempoma ancak sosyal medya yetişiyor. Ayrıca bu çağı anlamak için gençlerin takip ettiği şeyleri bilmek lazım. Sosyal medyada güldürmeyi, neşelendirmeyi seviyorum."

Kıbrıs'ta Yeni Otel Projesi

Son Haberler

Türkiye’nin Köklü Kurumlarından Alarko Holding, 70. Yılını Yeni Yatırımları, Yeni Hedefleri ve Yeni Logosu ile Kutluyor
14.6.2024

Türkiye’nin Köklü Kurumlarından Alarko Holding, 70. Yılını Yeni Yatırımları, Yeni Hedefleri ve Yeni Logosu ile Kutluyor

Alarko Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kadınların Gücüne Güç Katıyor
10.6.2024

Alarko Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kadınların Gücüne Güç Katıyor

Alarko, Enerji Sektörünün Geleceğini Belirleyecek Bir Yatırıma İmza Attı
10.6.2024

Alarko, Enerji Sektörünün Geleceğini Belirleyecek Bir Yatırıma İmza Attı