Kurucularımız, İshak Alaton'un "Alarko’da ben yok biz varız." ve Dr. Üzeyir Garih'in "Bir kurumda en önemli öge insandır." felsefesi tüm insan ve organizasyon süreçlerimize ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bu değerler, tüm insan ve organizasyon süreçlerimizi yönlendirirken, kolektif bir anlayışla bir araya gelmeyi, işbirliğini ve insan merkezli yaklaşımı ön planda tutmayı amaçlar. Çalışanlarımız, kuruluşumuzun en değerli varlıkları olarak kabul edilirken, onların katkısı ve gelişimi, sürdürülebilir başarımızın temelini oluşturur. Bu doğrultuda, her adımımızda insan odaklı bir vizyonla hareket ederek, en yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunmayı ve topluma sürdürülebilir katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyoruz.

225.690+

Yıl / Saat Eğitim

%100

Takım Çalışması

30+

Sosyal Etkinlik

Çalışanlarımızdan Dinleyin

‘Bir çalışan olarak değer gördüğümü ve Alarko ailesinin bir parçası olduğumu hissediyorum.’

Yağmur Ceylan

‘1954'den beri bu yana varolan ve odağına insanı koyan bu köklü kurumun bir parçası olmak son derece kıymetli ve güven dolu hissettiriyor.’

İçim Özer

‘Bu kurumda 30 yılı aşkın süredir çalışıyor olmaktan ve bu kurumun bir parçası olmaktan dolayı mutluyum.’

Şenay Türköz

‘70 yıla yaklaşan geçmişiyle, yurt içinde ve yurt dışında enerjiden taahhüde, turizmden sanayiye gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeye devam ettiği projelerle ülkemize değer katan bu büyük ailenin bir parçası olmak bana her zaman gurur vermektedir.’

Ece Zaimoğlu

‘Alarko gibi saygın ve yüksek değerlere sahip bir şirketin parçası olmaktan gurur duyuyorum. Katkıda bulunmaktan mutlu olduğum bir şirkette çalışıyorum.’

Esra Sokullu Değerli

‘Alarko köklü geçmişiyle faaliyet gösterdiği farklı sektörlerde sayısız başarıya imza atmasıyla gurur ve güven vererek, her zaman ailenin önemli bir parçası olduğumu hissettiriyor.’

Kübra Ceren Demirezen

Aik Istikbal

AİK Alarko İstikbal Kulübü

Alarko Şirketler Topluluğu'nun geleceği; yüksek öğrenimlerini tamamlamış, dinamik bir yaklaşıma sahip, çalışkanlıklarıyla öne çıkan, yaratıcılığıyla bilinen, derin bir bilgi birikimine sahip, yükselme arzusu ve kararlılığıyla donatılmış genç nesillerin liderliğinde şekillenecektir. Genç kuşaklar, Alarko'nun geleceğine yön verecek ve şirketimizin sürdürülebilir başarısını taşıyacak temsilciler olarak rol alacaklardır. Onların enerjisi, vizyonu ve inovasyon yetenekleri, Alarko Şirketler Topluluğu'nun büyümesine, gelişmesine ve sürdürülebilir başarısına katkı sağlayacaktır.

Performans Yonetim

Performans Yönetimi

Kariyer

Kariyer Mimarisi

Alarko, Kariyer Mimarisi projesi ile çalışanlarımızın kariyer planlamalarını etkili bir biçimde yapılandırmalarını hedefliyoruz.

Yetenek Yönetimi

Yetenek Yönetimi

Yetenek Yönetimi sayesinde çalışanlarının kariyer yollarını şekillendirirken organizasyonun hedeflerine daha iyi hizmet eden stratejik bir yol haritası oluşturmayı hedefliyoruz.

Oduller

Ödüllendirme

Alarko Şirketler Topluluğu olarak, çalışanlarımızın elde ettikleri başarıları kutlamak, üstün performanslarını desteklemek ve motivasyonlarını en üst seviyede tutmak amacıyla etkin bir ödüllendirme sistemi uyguluyoruz. Ödüllendirme sistemi, çalışan işbirliğini teşvik etmeyi, yenilikçiliği özendirmeyi ve mükemmeliyeti hedeflemeyi amaçlar.

Çalışanlarımızın Profili

7000+

Çalışan

%13,45

Ekip Lideri ve üzeri unvanda çalışan oranı

%46,73

Yüksek okul ve üzeri mezun çalışan oranı

35,68

Yaş Ortalaması

7,16 Yıl

Ortalama Çalışma Süresi