"Alarko içinde küçük bir Alarko"

Alarko Şirketler Topluluğu'nun geleceği; yüksek öğrenimlerini tamamlamış, dinamik, çalışkan, yaratıcı, bilgili, yükselme istek ve azmi taşıyan, Alarko'dan istikbal bekleyen genç kuşakların elinde olacaktır.

Kısa adı AİK olan Alarko İstikbal Kulübü; bu düşünceden hareketle, bu vasıflara sahip genç Alarko mensuplarını, geleceğin değerli teknisyen ve yöneticileri olarak eğitmek ve yetiştirmek amacıyla İshak Alaton ve Dr.Üzeyir Garih tarafindan 1985 yılında kuruldu.

 

Alarko İstikbal Kulübü (AİK), Alarko Şirketler Topluluğu bünyesinde; yüksek tahsillerini tamamlamış dinamik, çalışkan, yaratıcı, bilgili, yükselme hırsı ve azmine sahip gençlerden oluşan bir kulüptür.

Alarko İstikbal Kulübü Üyeleri, Alarko Şirketler Topluluğu'nda görev almak üzere geleceğin değerli yöneticileri olarak eğitilir ve yetiştirilirler.

 

21-33 yaşları arasındaki gençlerden oluşan, "Alarko içinde küçük bir Alarko" olarak niteleyebileceğimiz Alarko İstikbal Kulübü, kendi logosu, yönetim kurulu, komite başkanları ve bütçesi ile bir yönetim simülasyonudur.

 

"Türkiye'de bir ilk olan Alarko İstikbal Kulübü'nde, Onursal Başkanlar İshak Alaton, Dr. Üzeyir Garih ve üst düzey yöneticilerden olusan gözeticiler değerli tecrübeleriyle gençlere yol göstererek, gelişimlerine önemli katkılarda bulunmuşlardır. Alarko İstikbal Kulübü bünyesinde, gençlerin iyi birer profesyonel olmak için katıldıkları eğitim ve aktiviteler, mesleki yeterliliğin yanı sıra sosyal ve kültürel hayatlarında da gençlere yol gösterecek içeriktedir.

 

Bu düşünceden hareket eden Alarko İstikbal Kulübü, söz konusu nitelikleri taşıyan genç Alarko çalışanlarının ileride değerli yönetici olmaları, takım ruhu ve iş bölümü içinde uyumla çalışmaları için eğitim ve geliştirme programları ile sosyal, sanat ve spor etkinliklerine devam etmektedir."